Олександр  Хижа

Олександр Хижа

Дніпро

Керівник центру розробки у Дніпрі

Біографія

Олександр Хижа приєднався до DataArt у 2012 році, був одним із засновників центру розробки у Дніпрі. Він особисто відповідає за роботу DataArt в регіоні, за просування технологічних розробок та наукових досліджень, а також за укладання партнерських угод.

Олександр Леонідович – доцент кафедри комп’ютерних технологій факультету прикладної математики Дніпровського національного університету (ДНУ). З 1999 року він є консультантом Міністерства освіти і науки України, а з 2009 року – очолює Регіональний центр учнівських та студентських олімпіад із математики. Окрім того, він є науковим консультантом університетських команд, котрі виступають на Міжнародній студентській олімпіаді з програмування (ACM ICPC). 

Протягом 1990-х років він успішно поєднував академічну кар’єру з практичною діяльністю в IT, був керівником груп із розробки ПЗ у деяких компаніях Дніпра, зокрема у Intercomputer-Dnepr, Alt та Balance-Center. 

Олександр Хижа закінчив факультет прикладної математики ДНУ у 1982 році, а у 1988 році захистив кандидатську дисертацію в Київському інституті математики. Є автором понад 40 наукових публікацій із математики та інформатики, співавтором запатентованої комп’ютерної системи, яка застосовується у медико-психологічних дослідженнях. 

У 2001 Президентом України йому було присвоєне звання Заслуженого працівника освіти України.