10 фільмів та серіалів про тотальне стеження і панування технологій

21 травня 2021
10 фільмів та серіалів про тотальне стеження і панування технологій
Програми для стеження за всім населенням планети, перенесення людської свідомості в тіло кіборга чи квантовий суперкомп'ютер, віртуальне загробне життя, вживлення чіпів, датчиків, цифрові надздібності та інший кіберпанк — у нашій добірці фільмів і серіалів про технології майбутнього, яке вже настає. Принаймні за версією сценаристів і режисерів.

Як завжди, рекомендуємо дивитись (або переглядати) мовою оригіналу, прокачуючи навичку сприйняття англійської на слух і поповнюючи словниковий запас. Та водночас не надто заглиблюватись у пошуки правдоподібності технічних деталей, все ж більшість фільмів — це фантастика.

Anon (2018)

Свою фантазію на тему роману Орвелла “1984” представив Ендрю Ніккол, режисер і сценарист “Гаттаки” та “Часу”. В недалекому майбутньому люди відмовилися від конфіденційності заради загальної безпеки — в очі кожної людини імплантований датчик, що дозволяє отримувати інформацію про будь-якого перехожого та переглядати свої або чужі спогади. У місті відбуваються дивні вбивства, які неможливо розкрити за допомогою запису спогадів жертв — вбивця підміняє їх на свої. Детектив Сол Фріленд підозрює дівчину, інформації про яку немає в жодній базі.

Upgrade (2018)

У недалекому майбутньому технології контролюють усі процеси людського життя. Грей Трейс ремонтує старовинні автомобілі та з підозрою ставиться до повсюдного поширення імплантів. Однак втративши дружину та залишившись паралізованим після нападу вуличної банди, він погоджується на вживлення експериментального електронного чіпу. Штучний інтелект не лише повертає герою можливість ходити, а й іноді бере його тіло під контроль, наділяючи надздібностями. Грей повертається до нормального життя та вирішує будь-що знайти і покарати нападників.

Ghost in the Shell (2017)

Міра Кілліан, героїня Скарлетт Йоханссон, приходить до тями в лабораторії — в результаті терористичної атаки вона отримала безліч травм, та її тіло довелося замінити на штучне. Вона стає першим людським розумом, перенесеним у бойового кіборга, та вступає в загін з боротьби з кіберзлочинцями. Пізніше Міра дізнається, що корпорація, на яку вона працює, збрехала їй про минуле життя, та намагається згадати, ким вона була насправді.

The Circle (2017)

“Сфера” — корпорація, яка об'єднала в єдину систему цифровий слід кожного користувача: від електронної адреси та постів у соцмережах до банківських рахунків та інформації про будь-які покупки. У “Сфері” мріють працювати всі молоді фахівці, але за великими грошима і проривними проектами ховаються далеко не найприємніші таємниці, які розкриває героїня Еми Вотсон.

Eagle eye (2008)

Після загадкової смерті брата Джеррі Шоу несподівано знаходить на своєму рахунку велику суму грошей, а вдома — пару ящиків зброї. Незнайомка по телефону повідомляє йому, що його переслідують агенти спецслужб і йому потрібно терміново бігти. Джеррі слідує її інструкціям та виконує завдання, які стають дедалі небезпечнішими. Він зустрічає Рейчел, у неї викрали сина і вона так само отримує дзвінки з вказівками. Спецагенти все ближче, а брат Джеррі виявляється замішаним у секретному проекті військових, пов'язаному зі скаженим суперкомп'ютером.

Minority Report (2002)

У 2054 році злочини не розслідують, а попереджають: спеціальний відділ профілактики заарештовує вбивць ще до вчинення насильства. Злочинця, жертву, час майбутнього вбивства та те, чи буде воно навмисним, визначають три провидця. Представники закону вважають систему ідеальною та беззастережно вірять медіумам, чиї показання завжди сходяться. Але одного разу вони називають вбивцею керівника відділу (героя Тома Круза), проте він не збирається миритися з обвинуваченням та відправлятися до анабіозної капсули.

Antitrust (2001)

Молодий перспективний програміст Майло, якого зіграв Райан Філіпп, отримує роботу в компанії своєї (і не лише) мрії. Він повністю занурюється в розробку мультисупутникової програми, працює вдень і вночі, жертвує заради цього особистим життям. Одного разу його колега і друг гине. Майло підозрює компанію в його вбивстві та інших злочинах, він починає власне розслідування проти корпорації зла.

Enemy of the State (1998)

В руки успішного адвоката Роберта Діна, якого зіграв Вілл Сміт, потрапив доказ, що викриває керівника департаменту Агентства національної безпеки. Спецслужби починають полювання за Робертом, використовуючи новітні (на той час, не забувайте, фільму вже більше 20 років!) технології — його позбавляють престижної роботи та сім'ї, його дані видаляють з усіх електронних баз. Щоб вирватися з непростої ситуації, Роберт вчиться використовувати для боротьби ті самі засоби, що застосовують проти нього.

Devs (2020)

Героїня красивого повільного мінісеріалу стримінгового сервісу Hulu Лілі Чан працює у провідній IT-компанії Amaya разом зі своїм хлопцем. Після переведення до найбільш засекреченого відділу той несподівано здійснює самогубство. Лілі підозрює, що відео його загибелі є сфабрикованим, а до смерті має відношення керівництво компанії. Почавши власне розслідування, вона дізнається про квантовий суперкомп'ютер, що може відтворити будь-яку подію з минулого та знає всі варіанти майбутнього, але призначений не лише для пророкувань.

Upload (2020—…)

У першому сезоні серіалу сервісу Amazon Prime люди вже у 2033 році вміють завантажувати свою свідомість у віртуальне загробне життя — що більше грошей ви маєте, то більш престижними будуть умови після смерті. За програміста Нейтана, який потрапив у аварію, платить його дівчина, тим самим отримуючи повний контроль над його цифровим життям. У віртуальному світі Нейтан починає спілкуватися з Норою зі служби підтримки, яка підозрює, що його смерть була не випадковою.

  • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    1 березня