10 TED Talks про технології та штучний інтелект англійською

23 жовтня 2019
10 TED Talks про технології та штучний інтелект англійською
Цього місяця пропонуємо підтягнути навик сприйняття англійської мови на слух. Для цього ми підібрали 10 цікавих виступів TED Talks про роботів, хакерів, штучний інтелект і навчання дітей програмуванню. Пізнавально та корисно. Якщо щось не розчули, підглядайте в субтитри!

What happens when our computers get smarter than we are?

Штучний інтелект стає все більш розумним і швидким. Незабаром він може стати таким же розумним, як ми, та навіть перевершити нас. Філософ і технолог Нік Бострем каже, що AI може стати останнім винаходом людства, та закликає серйозно подумати про світ, який ми будуємо. Чи допоможе ШІ зберегти наші цінності? Чи створить власні?

Can we build AI without losing control over it?

Думку Бострома розділяє нейробіолог і філософ Сем Харріс, який закликає до обережності: “Ми збираємося створити надлюдські машини. І цілком можемо зіткнутися з тим, що вони будуть ставитися до нас так само, як ми ставимось до комах”, — каже він.

Don’t fear superintelligent AI

З цього приводу існує й інша думка. Вчений, філософ, програміст і провідний дослідник IBM Research Граді Буч вважає, що боятися всесильного та байдужого ШІ не варто. Він розвіює найгірші побоювання і пояснює, як ми можемо не програмувати, а навчати комп'ютери, здатні розділити людські цінності та поліпшити наше життя.

4 lessons from robots about being human

Кен Гольдберг — художник, винахідник, фахівець з робототехніки з Берклі — вважає, що в деяких машин ми самі можемо повчитися людяності. Він розповідає про чотири проекти, пов'язані з роботами, та уроки, які він отримав із роботи з ними.

Everything around you can become a computer

Вчений, винахідник і дизайнер Іван Пупирев з Google, відповідальний за інноваційне розпізнавання жестів і міміки в новому смартфоні Pixel 4, інтегрує технології у предмети повсякденного вжитку. Наприклад, створює куртку, яка відповідає на дзвінки та повідомлення. Або кімнатну рослину, на якій можна грати, як на піаніно. Він розкриває бачення світу, ще більш тісно пов'язаного з інтернетом, і показує, як ми можемо його створювати.

We've stopped trusting institutions and started trusting strangers

Рейчел Боцман — співавторка концепції спільного споживання — міркує про те, як раніше ми довіряли урядам і банкам, а сьогодні все більше покладаємося на інших, часто незнайомих людей. Валюта довіри лежить в основі роботи платформ типу Airbnb або Uber і технологій на кшталт блокчейна. Що обіцяє нам нова ера довіри, якщо ми все зробимо правильно?

The jobs we'll lose to machines — and the ones we won’t

Машинне навчання вирішує не лише такі прості завдання, як аналіз кредитного ризику або сортування пошти. Сьогодні його застосовують, наприклад, при оцінці есеїв і навіть діагностиці захворювань. Чи означає це, що й вашу роботу зможе в майбутньому виконувати робот? Відповідає експерт з машинного навчання, засновник Kaggle Ентоні Голдблум.

Hire the hackers!

Інвестуючи в кібербезпеку мільярди доларів, корпорації найчастіше ігнорують найважливішу проблему: що за люди пишуть шкідливий код? Британський журналіст, дослідник організованої злочинності Міша Гленн розповідає про декількох засуджених програмістів і приходить до парадоксального висновку. Він пропонує підвищити кібербезпеку, наймаючи хакерів на роботу.

Let's teach kids to code

Програмування — не лише для комп'ютерних вундеркіндів, а для всіх! У кумедному виступі Мітч Резник з MIT Media Lab розповідає про переваги раннього навчання розробці ПЗ. Хочете, щоб діти інтелектуально розвивалися та вміли не лише грати, а й створювати технологічні ігри та іграшки?

A delightful way to teach kids about computers

Комп'ютерний код — нова універсальна мова, синтаксис якої буде обмежений лише фантазією програмістів наступних поколінь. Лінда Люкас — програмістка, ілюстратор і письменниця з Фінляндії — допомагає дітям побачити комп'ютери не нудними і складними, а яскравими й виразними. Вона запрошує вас на екскурсію світом майбутнього, де діти сміливо використовують технології та створюють новий, прекрасний і трохи дивний світ.