7 сервісів, з якими ваша письмова англійська стане ідеальною

7 сервісів, з якими ваша письмова англійська стане ідеальною
Ділимося добіркою корисних сервісів, здатних перевірити, чи грамотно написані ваші імейли, резюме, статті чи будь-які інші тексти англійською. З ними ви будете правильно підбирати та писати слова, розставляти розділові знаки та використовувати часи дієслів.

1. Grammarly

10 років тому кияни Алекс Шевченко, Макс Литвин і Дмитро Лідер запустили сервіс для перевірки англійського правопису. Сьогодні його використовують понад 20 мільйонів людей. Grammarly можна безкоштовно встановити на комп'ютер, мобільний пристрій на iOS або Android, Microsoft Office на Windows або як розширення для Google Chrome, Firefox, Safari та Edge.

У безкоштовній версії Grammarly виправляє помилки в написанні слів і часах дієслів, видаляє повторювані слова та зайві коми, нагадує поставити тире й апострофи, скорочує речення та визначає тон мови. У платній — від $11.66 на місяць — також допомагає правильно підібрати слова зі списку синонімів, зробити текст більш читабельним, речення — різноманітними, а тон мови — ввічливим і впевненим. Більше про платні можливості читайте на сайті сервісу.

2. Ginger

Ще одне розширення для браузерів Chrome і Safari допоможе виправити граматичні помилки, підглянути значення незнайомого слова або перекласти ваш текст 40 мовами.

Бонуси платної версії — від $6.6 (при підписці на 2 роки) до $20.97 на місяць:

 • Можливість встановити додаток на мобільний пристрій, комп'ютер або в Microsoft Office.
 • Редагування тексту в режимі реального часу з виправленням всіх можливих помилок.
 • Перефразування речень, щоб всі слова та вирази відповідали одному стилю, а текст загалом був більш читабельним.
 • Переклад на 60 мов.
 • Аналіз ваших помилок і робота над ними.

3. Hemingway Editor

Натхненний культовим письменником, відомим лаконічним стилем, цей безкоштовний онлайн-сервіс допоможе зробити ваш текст коротшим, послідовнішим і таким, що легко читається. Скопіюйте та вставте потрібний фрагмент на сайт (або пишіть прямо там) і дивіться, якими кольорами виділені ваші слова, фрази та речення:

 • Жовтий — речення занадто довге та складне для читання.
 • Червоний — занадто складне речення.
 • Фіолетовий — занадто довге або складне слово, яке можна замінити іншим із запропонованого списку синонімів.
 • Зелений — Passive voice, використання якого в реченні є зайвим.
 • Блакитний — зайві прислівники та фрази, які роблять текст слабкішим.
 • За $19.99 можна придбати текстовий офлайн-редактор для комп'ютера на Windows або macOS із такими ж функціями. Редактор також дозволяє публікувати тексти відразу у Wordpress або Medium і експортувати в docx або pdf з можливістю виділити рекомендації. Наприклад, для колег, чиї тексти ви редагуєте.

4. Virtual Writing Tutor

Цей сайт перевірить граматику, орфографію та пунктуацію, підрахує кількість слів у тексті, перефразує речення та підбере більш вдалі слова. Тут ви зможете навіть попрацювати над своєю англійською вимовою, потренуватися писати грамотно та знаходити помилки в інтерактивній грі. Всі функції доступні безкоштовно.

Для роботи над текстом просто скопіюйте його та вставте на сайт. А якщо ваш текст довший за 500 слів, зареєструйтесь та отримайте можливість працювати з текстами до 3000 слів.

5. OnlineCorrection

Ідеальний варіант для тих, хто не хоче ніде реєструватися і нічого встановлювати у браузер, на комп'ютер або телефон. Просто вставте ваш текст на сайт. Сервіс виділить різними кольорами орфографічні, граматичні та стилістичні помилки. Та обов'язково підкаже, в чому полягає помилка та як її можна виправити — досить навести курсор. На сайті доступна перевірка п'яти різних діалектів англійської: британського, американського, австралійського, новозеландського та південноафриканського.

6. Sentence Checker

Простий і мінімалістичний сайт перевіряє граматику та орфографію, виділяє помилки та підказує правильне написання. Тут перевірити англійську можна у шести різних діалектах.

7. Microsoft Office

Усім відома та досить надійна вбудована перевірка граматики та пунктуації у ворді теж добре підійде для цих цілей. Сервіс підкреслює слова з помилками та повторювані слова, помилки в пунктуації та неправильний порядок слів у реченні. Пропонує правильні варіанти написання, тезаурус для пошуку синонімів і додавання нових, незнайомих йому слів у словник.

Плюс ви напевно помітили, що вбудована перевірка граматики є в Google документах, на деяких сайтах і в соціальних мережах. Кількість таких сайтів і спеціальних граматичних сервісів дедалі більшає. Тож писати неграмотно скоро стане досить складно. І це чудова новина!