8 безкоштовних онлайн-курсів із захисту персональних даних

26 лютого
8 безкоштовних онлайн-курсів із захисту персональних даних
Для DataArt Privacy Weeks зібрали курси з конфіденційності від IBM і декількох університетів США, Шотландії та Австралії. Стануть у пригоді всім, хто хоче розібратись, якими персональними даними та з ким можна (іноді навіть потрібно) ділитися, а з ким — краще не варто. Заодно можна познайомитися з тематичною англійською термінологією та поповнити словниковий запас. Усі курси можна пройти безкоштовно, п'ять навіть дозволяють отримати безкоштовний сертифікат для резюме та LinkedIn, але тільки якщо встигнете завершити навчання протягом тижня.

Data Privacy Fundamentals від Північно-східного університету Бостона

Тривалість: 9 годин.

Сертифікат: безкоштовно в разі проходження курсу за 7 днів.

Northeastern University пропонує познайомитися з основами захисту даних і розібратись, чому люди, приватні компанії та державні організації приділяють конфіденційності так багато уваги. Юристи і технічні експерти розглядають концепції конфіденційності, теоретичні та практичні питання захисту особистих даних у контексті розвитку соцмереж і ШІ, роботи журналістів, нових можливостей ідентифікації особистості.

Data Privacy for Information Architecture від IBM

Тривалість: 10 годин.

Сертифікат: безкоштовно в разі проходження курсу за 7 днів.

Збір, зберігання, використання, передача і видалення персональних даних регулюються безліччю законів і постанов, внутрішніми політиками компаній. Курс IBM розповідає про способи визначення цілей захисту даних і підходів до нього на основі методу IBM DataFirst. Курс дозволяє освоїти базові практики захисту даних та допомагає намітити шляхи для подальшого розширення інструментарію.

Digital Footprint від Единбурзького університету

Тривалість: 9 годин.

Сертифікат: безкоштовно в разі проходження курсу за 7 днів.

Найпростіший пошук інформації про самого себе дозволяє побачити несподівано багато фотографій, текстів і відео, історію власних акаунтів у соцмережах, чужі публікації, в яких нас колись позначили. Експерти Единбурзького університету пропонують дослідити власний цифровий слід і познайомитися з інструментами, що дозволяють регулювати видиму присутність в інтернеті. Курс допоможе відредагувати цифровий слід так, щоб він працював на вашу користь. Незалежно від того, хочете ви підвищити рівень конфіденційності чи, навпаки, стати якомога більш помітним.

Wiretaps to Big Data: Privacy and Surveillance
in the Age of Interconnection

від Університету Корнелла

Тривалість: 6 тижнів, 3–4 години на тиждень.

Сертифікат: $49.

Як мобільні пристрої дозволяють організувати масове спостереження за людьми? Що можна сказати про абонентів стільникового оператора по зібраних ним метаданих? Чи можна захиститися від небажаної уваги? Питання, які розглядає цей курс, знаходяться на перетині комп'ютерних наук, права, соціології, політики та моралі.

Ви зможете дізнатися про ключові функції мобільних технологій, типи криптографії, використовувані для захисту мереж, про еволюцію ідеї права на недоторканність особистого життя і наслідки різних форм стеження для людей, корпорацій, ринків і суспільства. Курс містить огляд законів, що регламентують спостереження для забезпечення безпеки. Однак його автори припускають, що після проходження курсу ви зможете також давати етичну оцінку різним ситуаціям, які складаються навколо питань конфіденційності.

Cybersecurity Compliance
and System Administration
від IBM

Тривалість: 4 тижні, 3–4 години на тиждень.

Сертифікат: $149.

Фахівці IBM з кібербезпеки діляться досвідом підтримки комп'ютерних систем найбільших світових організацій. Складений ними курс дозволить розібратися в основних підходах до адміністрування серверів, дізнатись, як захистити дані співробітників відповідно до GDPR (європейського закону про захист персональних даних). Ви навчитеся знаходити й усувати уразливості операційних систем, вдосконалите навички криптографії та шифрування. Отримані знання та відповідний сертифікат дозволять претендувати на позиції, безпосередньо пов'язані з кібербезпекою.

Artificial Intelligence Privacyand Convenience від LearnQuest

Тривалість: 6 годин.

Сертифікат: безкоштовно в разі проходження курсу за 7 днів.

Курс міжнародної освітньої компанії LearnQuest присвячений базовим концепціям безпеки у проектах з машинним навчанням. Експерти пояснюють, як використання алгоритмів ШІ впливає на конфіденційність. Пройшовши навчання, ви дізнаєтесь, як захистити особисту інформацію користувачів при створенні моделей прогнозування.

Cybersecurity and Privacy in the IoT від Університету Кертін

Тривалість: 5 тижнів, 4–6 годин на тиждень.

Сертифікат: $199.

Інтернет речей продовжує швидко розповсюджуватись, проте розумні пристрої не лише спрощують життя, а й стають постійним джерелом неспокою. IoT-фахівцям важливо усвідомлювати потенційні ризики витоку даних, які виникають в їхніх проектах. Курс австралійського Університету Кертін розповідає про програмні й апаратні IoT-застосунки, принципи уразливості IoT-пристроїв, вплив інтернету речей на наше соціальне життя, фінансове благополуччя та конфіденційність. Автори курсу обіцяють навчити аналізу ризиків безпеки і конфіденційності, познайомити з принципами розробки безпечного обладнання та програмного забезпечення.

Healthcare Data Security, Privacy,
and Compliance

від Університету Джонса Хопкінса

Тривалість: 6 годин.

Сертифікат: безкоштовно в разі проходження курсу за 7 днів.

Захист делікатних даних пацієнтів є відповідальністю кожного, хто працює в галузі медицини, зокрема персоналу IТ-підтримки. Програмісти у сфері охорони здоров'я працюють з діагнозами, історіями хвороби, результатами аналізів, призначеними курсами лікування і рецептами, забезпечення конфіденційності яких є критично важливим для тих, кого вони стосуються. Курс із безпеки та захисту даних в охороні здоров'я розповість про типи медичних даних і способи їх збереження, ключові закони та нормативні вимоги, фішингові атаки та ризики, пов'язані з порушенням вимог безпеки.