Безкоштовні курси Python від IBM, Microsoft і MIT

9 грудня 2019
Безкоштовні курси Python від IBM, Microsoft і MIT
Підібрали для вас онлайн-курси однієї з найбільш затребуваних мов програмування від провідних світових IT-компаній та університетів. Курси підійдуть розробникам рівнів Beginner та Intermediate. Майже всі курси англійською, тому можуть бути цікаві й тим, хто хоче прокачати мовні навички та розширити словниковий запас у професійній області.

Всі навчальні відео, тексти та деякі завдання доступні безкоштовно. Заплатити буде потрібно, тільки якщо ви забажаєте пройти більше практичних тестів та отримати сертифікат наприкінці курсу.

Python for Everybody

від Мічиганського університету

Рівень: Beginner

Тривалість: 4 місяці / 12 годин на тиждень

Вивчіть основи програмування Python разом із професором Школи інформації Мічиганського університету Чарльзом Северансом. Познайомтеся зі структурами даних та іншими фундаментальними концепціями програмування, навчіться створювати додатки для пошуку й обробки даних.

Програма складається з 5 курсів:

 • Programming for Everybody (Getting Started with Python)
 • Python Data Structures
 • Using Python to Access Web Data
 • Using Databases with Python
 • Retrieving, Processing, and Visualizing Data with Python

Програма заснована на книзі самого Северанса Python for Everybody. Завантажити книгу, подивитися навчальні відео та виконати деякі завдання можна на його сайті

Introduction to Computer Science

від Microsoft

Рівень: Beginner

Тривалість: 4 місяці / 3–4 години на тиждень

Початковий курс для розробників розповість про базий двійковий код, машину Тюрінга, основи аналітичної логіки та те, як працюють комп'ютери. Ви навчитеся базовим навичкам написання програм на Python, дізнаєтесь, як вирішувати технічні проблеми, та зможете продовжити навчання на більш просунутому рівні.

Програма складається з 3 курсів. Зареєструватися безкоштовно можна тільки окремо на кожен курс.

Data Science

від IBM

Рівень: Beginner

Тривалість: 3 місяці / 12 годин на тиждень

Познайомтеся з одним з найзатребуваніших напрямків IT — наукою про дані та машинним навчанням. Освітня програма від IBM складається з 9 курсів, що охоплюють широкий спектр тем: інструменти та бібліотеки з відкритим вихідним кодом, методології, Python, SQL, машинне навчання, візуалізацію та аналіз даних.

Introduction to Computer Science and Programming Using Python

від MIT 

Рівень: Beginner

Тривалість: 9 тижнів / 14–16 годин на тиждень

Дізнайтесь, як використовувати Python 3.5 для вирішення реальних аналітичних задач. Отримайте базові знання про поняття обчислення, найпростіші алгоритми, структури даних, тестування та налагодження.

Після проходження курсу навчання можна продовжити на більш просунутому рівні — Computational Thinking and Data Science стартує 25 березня.

Fundamentals of Computing Specialization

від Университету Райса

Рівень: Beginner

Тривалість: 8 місяців / 6 годин на тиждень

Курс охоплює більшу частину матеріалу про Python, який студенти вивчають на 1 курсі Університету Райса в Техасі. А саме:

 • An Introduction to Interactive Programming in Python
 • Principles of Computing
 • Algorithmic Thinking 

Основи програмування

від КПІ

Рівень: Beginner

Тривалість: 8 тижнів

Дізнайтесь, як працює персональний комп'ютер і що таке програмування. Познайомтеся з історією ПК, засвойте поняття алгоритму та навчіться створювати прості програми на Python разом з досвідченим розробником, викладачем КПІ Нікітою Павлюченком.

Курс охоплює такі теми: 

 • Історія розвитку обчислювальної техніки.
 • Алгоритми та алгоритмічні структури. 
 • Алгоритмічні структури та типи даних у Python. 
 • Модульність у програмі: функції та модулі. 
 • Об'єктно-орієнтоване програмування як спосіб упорядкування програми. 
 • Поняття складності алгоритмів. 

Всі навчальні матеріали, практичні завдання та сертифікат є безкоштовними.

Statistics with Python

від Мічиганського університету

Тривалість: Beginner/Intermediate

Тривалість: 2 місяці / 9 годин на тиждень

Спеціалізація програми — статистичний аналіз із використанням Python. Дізнайтеся, звідки надходять дані та які їх типи можна збирати. Вивчіть дизайн та управління даними, принципи їх ефективного дослідження та візуалізації. Навчіться використовувати дані для оцінки теорій, інтерпретувати логічні висновки та застосовувати просунуті методи статистичного моделювання.

Artificial Intelligence

від Microsoft

Рівень: Intermediate

Тривалість: 15 місяців / 4–6 годин на тиждень

Програма розглядає використання Python для роботи з даними, етику та закони щодо роботи з аналізом даних і штучним інтелектом, принципи та моделі машинного навчання, розробку й операціоналізацію прикладних AI-рішень та інші важливі аспекти.

Програма складається з 11 курсів. Зареєструватися безкоштовно можна тільки окремо на кожен курс.

Applied Data Science with Python

від Мічиганського університету

Рівень: Intermediate

Тривалість: 5 місяців / 7 годин на тиждень

Програма познайомить з наукою про дані за допомогою Python. Вона призначена для тих, хто вже має базові знання з програмування на Python. Навчіться застосовувати статистичні методи, машинне навчання, візуалізацію інформації, аналіз тексту та соціальних мереж за допомогою популярних наборів інструментів: pandas, matplotlib, scikit-learn, nltk і networkx.

До речі, якщо ви тільки плануєте почати свою кар'єру в IT та ще не визначилися зі спеціалізацією, дивіться нашу добірку безкоштовних курсів різних мов програмування для початківців тут.