DataArt провів IT NonStop 2020

DataArt провів IT NonStop 2020
Міжнародна онлайн-конференція, присвячена новітнім досягненням у Cloud, Machine Learning і Artificial Intelligence, пройшла з 3 по 5 грудня. Цьогоріч, у зв'язку з пандемією та логістичними обмеженнями, подія вперше відбулась в онлайн-форматі: учасники могли приєднатися до конференцій на безпечній відстані від монітора з будь-якими точки планети. Всього зареєструвалися 1126 учасників.

Програма конференцій містила доповіді більш ніж 20 експертів з AWS, Viseo, Mastercard, Neu.ro, AltexSoft, «Нетологія», DataArt, віртуальні круглі столи та воркшопи з візуалізації даних та налаштування AWS Cloud Development Kit.

Ми провели невеликі інтерв'ю з доповідачами та поставили три питання, які понад усе турбували нас.

 • Які у вас враження після конференції в новому форматі? З якими основними викликами зіштовхнулися? Що нового почерпнули?
 • Ваша думка про Cloud, ML, AI як про тренд у технологіях цього року та в майбутньому?
 • Що можна сказати про безкоштовний потік та підтримку студентської спільноти?

Марія Давидова, керівник продукту, Neu.ro:

«На жаль, в силу особистих причин я не змогла взяти участь у конференції як слухач і можу поділити тільки досвідом доповідача. Виступати в такому форматі дуже непросто: слухачів не видно і не чути, і зовсім незрозуміло, як вони реагують на ретельно підготовлені жарти і ключові моменти доповіді. Можливо, майбутнє онлайн-конференцій — на інших майданчиках. Наприклад, конференція ODS цієї осені проходила в Spacial Chat, і такий формат був сильно наближений до досвіду присутності у залі з живими слухачами. 

Хочу висловити подяку команді організаторів, всі питання вирішувалися дуже швидко, чітко, і в цілому команда поводилась дуже дружньо. Хмарні технології і раніше розвивалися дуже інтенсивно, а рік пандемії та віддаленої роботи зовсім прискорив цей розвиток. Я вважаю, що цей тренд збережеться і наступного року. Про студентську спільноту можу сказати, напевно, те, що з деякими вендорами (типу Neu.ro) можна було б (і буде в майбутньому) проводити якісь спільні акції з надання тріального доступу до продукту».

Олександр Кондуфоров, Head of Data Science, AltexSoft:

«Я перший раз брав участь в онлайн-конференції в якості спікера, і це досить незвичайний досвід. Коли ти виступаєш офлайн перед аудиторією, відразу бачиш зворотний зв'язок і можеш якось коригувати виступ. Додати трохи більше деталей, або, навпаки, трохи спростити або скоротити. Урешті, побачити реакцію на жарт або поставити питання. В онлайн-виступі такої можливості немає, і це збиває з пантелику. Як пройшов виступ, скільки людей дивилося, чи було людям цікаво? На жаль, на ці питання у спікера немає відповідей.

Якщо говорити про Cloud, безумовно, це нехай і не новий, але важливий тренд в технологіях. Все більше і більше компаній використовують Cloud-рішення і платформи для розробки своїх рішень. AI-розробники теж все частіше стикаються з інтеграцією своїх алгоритмів в Cloud-платформи та з використанням готових хмарних AI-сервісів. Data Scientist'ам потрібно вивчати нові інструменти та сховища даних, щоб бути готовими працювати в новому середовищі.

Окремо хочеться відзначити позитивний аспект віртуальної версії конференції IT Nonstop - безкоштовний потік і підтримку студентів. Офлайн-конференції, як правило, досить дорогі через витрати на приміщення, техніку, врешті-решт, їжу, онлайн-таки дозволяє організаторам давати можливість приєднатися до події досить дешево або безкоштовно. Тому дуже круто, що компанії користуються такою можливістю і студенти можуть послухати цікаві доповіді від експертів-практиків. Спасибі DataArt за цю можливість!»

Максим Бастіон, Chief Coordinator, Talent Management Program, Chief Coordinator of Business Development Backoffice, DataArt:

«Незвично говорити з самим собою, коли не бачиш, з ким спілкуєшся, їх обличчя, очі, що не чуєш запитання. Виявляється, так теж можна, модератор дуже допомагає спілкуватися з аудиторією та взагалі дуже допомагає, якщо раптом виникають технічні проблеми зі зв'язком

З огляду на ситуацію з глобальним карантином в цьому році, та й швидше за все в наступному, процеси переходу бізнесу в онлайн сильно прискоряться, отже, попит на Cloud сильно збільшиться. Студенти - ті, хто буде працювати в індустрії через якихось 2 - 4 роки, і важливо допомагати цій аудиторії бачити бізнес-тренди, оскільки освіта йде з невеликою затримкою щодо світових трендів і попиту. Від того, як ми будемо залучати студентів, як будемо ділитися з ними трендами та новинами бізнесу, залежить, якими вони будуть через ці 2 - 4 роки і як легко їм буде вбудуватися в теперішні тренди».

Людмила Дежкіна, ML and AI Expert, DataArt:

«Мені найбільше сподобалося, що конференція була наповнена крутими технічними та технологічними доповідями, новими знаннями, ідеями та емоціями. Цей рік був іншим, але команда організаторів адаптувалися під нові реалії та презентувала на 100% круту конференцію. Cloud is must have в сучасному світі, і важко було уявити ще 10 років тому, що світ настільки зміниться. Студенти - важлива складова розвитку IT-світу, і наше завдання допомагати та ростити висококваліфікованих колег, адже вони - наше майбутнє!»

 

До зустрічі на DataArt IT NonStop 2021!

 • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
  18 листопада
 • Україна, Дніпро; Україна, Харків; Україна, Херсон
  18 жовтня
 • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
  30 вересня
 • Україна, Одеса
  27 вересня