Дивимось англійською: 9 байопіків і документалок про всесвітньо відомих хакерів

5 січня
Дивимось англійською: 9 байопіків і документалок про всесвітньо відомих хакерів
Вони розкривають перед усім світом секрети держав і корпорацій, зламують системи безпеки банків, сайти ФБР та Інтерполу. Вони борються за свободу інтернету, анонімність і конфіденційність. У нашій новій кінодобірці — історії всесвітньо відомих хактивістів: Anonymous, Едварда Сноудена, Кевіна Митника, Джуліана Ассанжа та Аарона Шварца. Як завжди, рекомендуємо дивитися мовою оригіналу та водночас підтягувати англійську — знадобиться на роботі.

CITIZENFOUR (2014)

На початку 2013 року американській журналістці Лорі Пойтрас стали надходити імейли від якогось Citizenfour. Він хотів поділитись доказами існування секретних програм розвідки США для прихованого шпигунства за більшістю громадян цивілізованих країн світу. За п'ять місяців Пойтрас разом із двома іншими журналістами полетіла до Гонконгу, щоб зустрітися з Едвардом Сноуденом, а потім зняла фільм, що показав процес передачі цих даних та отримав Оскар і BAFTA як найкращий документальний фільм разом з відмінними оцінками критиків.

SNOWDEN (2016)

Другий фільм про Сноудена, політичний трилер-байопік, зняв Олівер Стоун. Він розповів про етапи кар'єри Сноудена в ЦРУ та АНБ, які призвели до найбільшого викриття у світовій історії, втечі зі США та трьох тижнів у московському аеропорту Шереметьєво.

THE INTERNET'S OWN BOY: THE STORY OF AARON SWARTZ (2014)

Ще одна документалка про цифрове протистояння представникам влади присвячена програмісту та політичному активісту Аарону Шварцу. Він виступав проти обмеження свободи інтернету та загинув за загадкових обставин. Офіційна версія смерті, в яку вірять далеко не всі, — самогубство.

WE ARE LEGION: THE STORY OF THE HACKTIVISTS (2012)

Документальний фільм Браяна Кнаппенбергера розповідає історію хактивізму та найвідомішої міжнародної групи хакерів Anonymous. Вони виступають проти цензури, за права людей на вільний доступ до всієї інформації, анонімність, конфіденційність і свободу в інтернеті. Вони стоять за масштабними зламами та збоями у роботі комп'ютерних систем великих банків, корпорацій і держав, сайтів ФБР, Міністерства юстиції, Білого дому та Інтерполу. Своїми історіями і думками у фільмі поділилися члени Anonymous та інші активісти, письменники і журналісти, дослідники і юристи.

THE HACKER WARS (2014)

Через два роки після попереднього фільму вийшла друга документалка про Anonymous, де режисер Вів'єн Лісник Вайсман надала слово обом сторонам протистояння — хактивістам та представникам влади. У ФБР зібрали докази у справі Anonymous та пред'явили обвинувачення лідерам групи за кримінальними статтями. Активісти, яких представили хакери weev (Ендрю Орнхаймер), Anarchaos (Джеремі Хаммонд) і журналіст Баррет Браун, не згодні з обвинуваченнями та вважають, що влада США переслідує їх, суперечачи власним законам, щоб позбутися їх, звинувативши в усіх гріхах. Від імені ФБР виступив sabu (Гектор Ксав'є Монсегюр) — інформатор і керівник кібер-підрозділу ФБР, відповідальний за їхні арешти.

UNDERGROUND: THE JULIAN ASSANGE STORY (2012)

Історія становлення мегахакера з околиць Мельбурна, який тоді працював під ніком Mendax. На початку 90-х юний Ассанж, фанат цифрових технологій, зібрав компанію хакерів, сподіваючись знайти секретні матеріали на урядових сайтах. За майбутнім засновником WikiLeaks ганяється поліцейський інспектор, а мати намагається його захистити. Пізніше поліції нарешті вдається вичислити його та заарештувати за злам центрального сервера канадської телекомунікаційної компанії. Фільм було знято за однойменною книгою, написаною самим Ассанжем у співавторстві з журналісткою Сьюлетт Дрейфус. Він отримав позитивні відгуки головного героя та його мами.

THE FIFTH ESTATE (2013)

За кілька років існування WikiLeaks оприлюднив більше державних таємниць і доказів фінансових злочинів корпорацій, ніж найвпливовіші ЗМІ разом узяті. Наприклад: докази корупції в уряді Кенії, відмивання грошей керівництвом швейцарського банку, відомості про війну в Іраку й Афганістані та багато іншого.

Другий, більш відомий байопік Ассанжа, який, втім, менше сподобався головному герою, розповідає про створення WikiLeaks, спроби викрити державну корупцію та непрості відносини Джуліана Ассанжа з колегою — програмістом Даніелем Домшайтом-Бергом, чия книга “Всередині WikiLeaks: час, проведений з Джуліаном Ассанжем на найнебезпечнішому у світі вебсайті” лягла в основу сценарію.

У головній ролі – Бенедикт Камбербетч.

WE STEAL SECRETS: THE STORY OF WIKILEAKS (2013)

І знову про створення WikiLeaks — цього разу в документалці, знятій володарем Оскара Алексом Гібні. Картина розповідає не лише про Джуліана Ассанжа та його команду, а й про Бредлі Меннінга — американського військовослужбовця, звинуваченого в передачі Wikileaks секретних документів. В основу фільму лягли інтерв'ю Ассанжа та його колег, звернення американських політиків, які закликали покарати Wikileaks, та деякі доступні відомості про Меннінга.

FREEDOM DOWNTIME (2001)

Історія Кевіна Митника, у 1995 році ув'язненого майже на п'ять років без можливості вийти під заставу, і руху Free Kevin на його захист. Автори фільму досліджують, чому влада так боїться його та інших хакерів, та ставлять під сумнів раціональність їхніх арештів і утримання у в'язниці разом із серйозними злочинцями. Картина заснована на інтерв'ю з родичами, друзями, активістами, юристами та експертами у галузі інформаційних технологій і цивільних прав.

  • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    1 березня