Кайнар Марденов: «Аутсорсинг у Казахстані поки представлений мало»

10 серпня
Кайнар Марденов: «Аутсорсинг у Казахстані поки представлений мало»
DataArt відкриває центр розробки в Алмати. Перш за все — люди, тому починаємо ми, як завжди, з команди. Коли людей буде достатньо, вони самі зможуть визначити, яким хочуть бачити свій офіс.

Нашим першим колегою в Казахстані і главою першого представництва DataArt у Центральній Азії став Кайнар Марденов — випускник Стокгольмської школи економіки, який встиг попрацювати і у великому холдингу, і в декількох стартапах. Ми поставили Кайнару п'ять коротких запитань про плани DataArt Kazakhstan і місцевий IT-ринок.

— Яка задача наразі стоїть перед DataArt у Казахстані?

— Перш за все, ми плануємо набрати 30 колег в Алмати до кінця року. Вважаю, що план цілком реальний і навіть скромний.

— Чи багато у Казахстані IT-фахівців?

— Так. Загалом у нас досить сильна освіта. Це зрозуміло, наприклад, за індексом людського розвитку — Казахстан за цим показником постійно зростає. На рік випускаються 4,5 тисячі фахівців інженерних і IT-спеціальностей, є десь 8 вишів, які вважаються топовими, 6 із них — в Алмати.

— Чи висока конкуренція на ринку праці?

—  Вона є. На хороших фахівців претенденти є завжди. Але особливість IT-ринку Казахстану в тому, що тут слабко представлений аутсорсинг, так широко поширений, наприклад, в Україні. Кількість людей, зайнятих у розробці ПЗ на замовлення для західних ринків, у нас обчислюється сотнями. Набагато більше програмістів працюють у продуктових компаніях, стартапах чи IT-відділах великих корпорацій.


Усі вакансії DataArt у Казахстані ми зібрали на спеціальному лендингу.


— Говорячи про IT у Казахстані, ми насправді говоримо про Алмати?

— Не тільки, одним містом ринок не обмежений. Зрозуміло, є фахівці, що їдуть працювати у Нур-Султан: крім держкомпаній, там знаходяться головні офіси нафтових і гірничодобувних корпорацій. Чимало людей живуть на два міста, переміщаючись між Алмати і Нур-Султаном залежно від поточних проектів. І там, і там є великі хаби, де підтримку уряду можуть отримати технологічні стартапи. При цьому Алмати — все ж дуже велика агломерація, разом із передмістями тут живе близько 2,5 млн осіб. До того ж місто залишається важливим фінансовим і торговим центром країни.

Ще одне місто, де IT-сфера представлена серйозно, — Караганда. Тут є два традиційно сильні виші, які колись забезпечували кадрами індустріальних гігантів регіону, а також гірську й вугільну промисловість. У 1990-х місцева інженерна спільнота трансформувалася в IT та настільки успішно, що вже у 2000-х конкурувала з алматинською. А Караганда за населенням на 600 тисяч менше.

— З якими складнощами ви вже встигли зіткнутися?

— Я б не назвав це складнощами, але дещо нам доводиться докладно пояснювати кандидатам, незвичним до аутсорсингової моделі бізнесу. Наприклад, через те, що наші клієнти працюють у західних тайм-зонах, ми не працюємо з 9 до 18 за місцевим часом, у нас більш вільний графік. Або що після закінчення клієнтського проекту майже відразу починається новий. Тож в учасників проекту немає шансів занудьгувати чи застоятись у розвитку: ані в плані експертизи, ані в плані інструментарію, тобто технологічного стеку.

Я впевнений, що в Казахстані знайдеться чимало тих, для кого така модель буде зручнішою за звичну.

  • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    31 грудня