Рушник допоможе у розв’язанні задач

Рушник допоможе у розв’язанні задач
25 травня DataArt провів перший неофіційний турнір міжнародної олімпіади зі спортивного програмування Proggy-Buggy Towel Contest 2021! На численні прохання учасників минулих років ми вирішили організувати та провести весняний турнір, щоб познайомити ще більше людей з нашою Олімпіадою, дати їм змогу спробувати свої сили у розв'язанні задач та підготуватися до офіційних змагань, що традиційно відбудуться восени.

Кожного року 25 травня шанувальники творчості британського письменника Дугласа Адамса відзначають День рушника (Towel Day). У своєму всесвітньо відомому романі «Автостопом по галактиці» (а ми його дуже любимо) він описав рушник як багатоцільовий предмет, один з тих, що має обов’язково бути в міжзоряного мандрівника. Рушник має величезну практичну цінність у подорожах земними дорогами або міжгалактичним простором. Ми ж запропонували учасникам використати його під час подорожі галактикою, де мешкають наші герої — розумник Proggy та його заклятий друг Buggy. Дякуємо усім, хто віднукнувся.

Весняний турнір відбувався за спрощеними правилами: ми залишили лише індивідуальні реєстрації, тож кожен цього разу виступав сам за себе, скусували додаткові номінації та вигадали абсолютно несерйозні призи переможцям. Незмінними залишилися поділ на категорії «Професіонали» й «Аматори», кількість задач (13) та час на їхнє виконання — 42 хвилини.

Статистика цього року: 20 країн (до минулорічного переліку долучились Ізраїль, Ірландія, Італія та Німеччина), 400 реєстрацій (312 у категорії Amateurs та 88 у категорії Professionals).

Переможці весняного турніру Proggy-Buggy Towel Contest 2021:

Категорія «Професіонали»

🏆 1 місце: Матвій Асландуков (Харків, Україна)
🏆 2 місце: Олег Валлас (Харків, Україна)
🏆 3 місце: Роман Білий (Львів, Україна)

Категрія «Аматори»

🏆 1 місце: Дмитро Руденко (Харків, Україна)
🏆 2 місце: Михайло Зорін (Харків, Україна)
🏆 3-те місце: Тимур Давлетшин (Санкт-Петербург, Росія)

Переможці отримали повний комплект серії «Автостопом по Галактиці», брендовані рушники та інші приємні подарунки від DataArt.

Ольга Денисенко (координатор проекту):

«Дуже приємно спостерігати, як щороку зростає кількість нових учасників та розширюється географія проекту. Разом з тим зростають і вимоги до нас, як організаторів. Уже зараз ми побачили, що не всі учасники уважно читають листи з поясненнями та через це витрачають свій час на пошук пояснень. До осіннього турніру плануємо записати кілька відео інструкцій, оновити список частих запитань, провести кілька онлайн тренувань, поміркувати над новими жартівливими номінаціями».

Нагадуємо, що всі охочі можуть ознайомитися з задачами олімпіади різних років на офіційному сайті. Там же відкрито дорозв’язування задач 2020 року.

Чекаємо на вас на Proggy-Buggy Contest у жовтні 2021!

  • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    1 березня