Статистика ігрової платформи Skillotron: 125 тисяч користувачів і найскладніші запитання

Статистика ігрової платформи Skillotron: 125 тисяч користувачів і найскладніші запитання
У серпні 2017-го DataArt запустив ігрову платформу самоперевірки для IT-фахівців Skillotron. За три з половиною роки кількість її унікальних користувачів перевищила 125 тисяч, близько 30 тисяч зареєструвались у системі (для проходження тестів це необов'язково). Ми уважно подивилися на 3622 активних запитання з нашої бази та тих, хто на них відповідав, щоб визначити найскладніші теми та з'ясувати, де живуть найбільш універсальні програмісти.

Звісно, ми розуміємо, що на підставі статистики Skillotron не можна робити висновків про середній рівень фахівців у певній країні чи розповсюдження тієї чи іншої технології на конкретному ринку. Тому ми не претендуємо на методологічно вивірене дослідження та рекомендуємо дивитись на отримані дані тільки як на набір цікавих фактів.

Завдання у Skillotron розділені на 21 велику категорію: від Java, Python та інших мов програмування до управління проектами, гік-культури та англійської для IT-фахівців. Спочатку нові запитання для тестів писали добровольці з DataArt, далі поповнювати базу отримали змогу всі бажаючі, які самі успішно пройшли хоча б один тест. Найбільш охоче користувачі пишуть запитання з JavaScript. Втім, категорія JavaScript лідирує і серед тих, хто заходить на Skillotron перевірити себе.

НАЙУНІВЕРСАЛЬНІШІ ПРОГРАМІСТИ

Кількість розділів, до яких звертаються програмісти з різних країн, можна, нехай і дещо умовно, взяти за показник широти кругозору. Серед користувачів Skillotron найуніверсальнішими виявилися фахівці з Австрії: у середньому кожен з них пройшов тести з 11 (!) категорій. Одразу за ними йдуть жителі Латвії з десятьма розділами. А загалом більше ніж за п'ятьма технологіями в середньому перевіряють себе користувачі з 11 країн.

Skillotron statistics

НАЙСКЛАДНІШІ ЗАПИТАННЯ

Найскладнішими категоріями для користувачів виявилися Salesforce і DevOps, загальний відсоток неправильних відповідей у них виявився найвищим. Зрозуміло, при дотриманні умови коректності завдань, що виключає вплив технічного збою. За ними йдуть iOS, Android і Product Management. До того ж у категоріях Salesforce і DevOps знайшлося по одному надскладному запитанню, на яке неправильно відповідають більше половини користувачів.

Найбільше неправильних відповідей на кожне запитання розділу несподівано виявилось у категорії “Англійська для IT”.

Skillotron statistics

Найскладніше запитання з категорії “Гік-культура”. Відповідаючи на нього, помилились 47 % користувачів

У розділі Product Management частіше за інших утруднення викликає запитання “Who is the Scrum Board owner?”.

Десять найскладніших завдань з усіх категорій ми об'єднали в окремий тест для найбільш сміливих і універсальних IT-фахівців. Пройти його можна тут.

КАТЕГОРІЇ ЗА КРАЇНАМИ

Користувачі з Білорусі з великим відривом перемагають одразу в чотирьох категоріях: C++, QA automation, Javascript і DevOps. На запитання з Salesforce краще Білорусі відповідає тільки Польща. Польські IT-фахівці також лідирують у розділах PHP, Project і Product Management.

А головними знавцями гік-культури виявилися наші з вами колеги з Аргентини. Також вони впевненіше за інших відповідають на запитання з галузі Golang і General IT.