У Львові пройшов DevOps Camp

У Львові пройшов DevOps Camp
Львівський центр розробки DataArt провів серію подій для DevOps-інженерів присвячених AWS і Continuous Deployment. Протягом двох днів учасники разом з колегою з херсонського центру розробки DataArt — Олександром Сніговим (DevOps Software Engineer) — обговорювали та відпрацювали на практиці актуальні теми, пов’язані з AWS.

Розкажи, що таке DevOps Camp?

Олександр Сніговий (О.С.): Ми запланували два заходи. На IT Talk ми обговорювали Continuous Deployment на прикладах Amazon. А на вокршопі ми піднімали робоче оточення. Це був такий собі краш-курс. По суті, за один день ми зробили те, на що зазвичай витрачається тиждень чи два. Звісно була чітко поставлена задача та відсутні бюрократичні моменти, які виникають на реальних проектах. Але це корисно, насамперед, для того, щоб розуміти, як це працює та як зробити все швидко та якісно.

Чому ви вирішили обрати саме ці теми?

О.С.: До цих тем ми прийшли разом із львівським DevOps Community. Ми з Олександром Моісєєвим запропонували їх колегам, отримали позитивний фідбек і почали готуватися.

Загалом, що стосується теми IT Talk, там досить велика проблематика. Нюанси можуть виникнути на етапі впровадження самого Continuous Deployment процесу. Наприклад, це можуть бути проблеми з людським фактором, технічні, структурні або архітектурні проблеми. Ми обговорили весь цикл і вирішення усіх цих проблем.

Окрім того, Continuous Deployment, насправді, не так просто впровадити. Цьому треба вчити людей, це досить складний процес. Розробники занадто сподіваються на тестування коду. А тут потрібно робити якомога менш глобальні, маленькі зміни, які не завдають шкоди, але роблять щось значуще.

Основною метою воркшопу було за день повністю створити оточення. Ми мали лише 8 годин і, як результат, готову конфігурацію, яку можна використовувати та розширювати у своїх проектах. Звісно під різні потреби її доведеться міняти, але основа, з якої можна починати, вже готова.

Хто є цільовою аудиторією подібних заходів?

О.С.: Перш за все, захід був розрахований на DevOps-інженерів. Це Middle і Senior фахівці. На воркшопі було характерне DevOps завдання — підняття оточення. Однак, те, що ми реалізували, можна зробити модулем і використовувати як певну базу, яку розробники зможуть розширювати під свої потреби. Тобто ті, хто відвідав наш захід, можуть прийти до себе в команду та поділитися цим досвідом з усіма.

Які твої загальні враження?

О.С.: Було круто, цікаво та конструктивно. Звісно не обійшлось без кількох несподіванок, але загалом я дуже задоволений, ми зробили все у тому об’ємі та саме так, як планували.

Про які саме несподіванки йдеться?

О.С.: Наприклад, я не очікував що Terraform буде налаштовувати один з параметрів у зворотне значення від того, що стоїть за замовчуванням. Тож, ми витратили близько 30 хвилин на вирішення цієї проблеми.

Чи збираєшся провести щось подібне в інших центрах розробки DataArt?

О.С.: У Херсоні ми вже робили подібний захід з Google Cloud. Думаю, найближчим часом зробимо і на тему AWS. Хоча мені здається, там буде більш актуальною тема Continuous Deployment, адже буде можливість подискутувати та поміркувати щодо неї.

Учасники події залишили свої відгуки та наголосили, що тема та проблематика заходу були напрочуд актуальними.

Дмитро Пінчуков (Senior DevOps): «Такі події надзвичайно круті. Вони дають змогу подивитися на софт, який ти використовуєш, з іншого боку. Раніше я ніколи не використовував Terraform для публікації додатків у Kubernetes, а тут за кілька годин ми навчилися це робити.

Траблшутінг сесія була неймовірною. Ми змогли не просто отримати готовий набір відповідей, але і власноруч знайшли та виправили ті нюанси, які можуть виникнути під час роботи в реальних умовах».

Більше фото шукайте за посиланням.

  • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
    1 березня