У Львові відбувся екологічний хакатон

У Львові відбувся екологічний хакатон
У Львові Львівський центр розробки DataArt приймав учасників Green Teen Hackathon. Організатори хакатону, науково-технічна лабораторія MakerSpace Lviv, намагалися навчити учасників використовувати накопичені знання для розробки своїх проектів, генерувати креативні ідеї та розробляти їхні прототипи за один день.

Відкрив хакатон Node JS-розробник львівського DataArt Олексій Торунов, який розповів про свій професійний шлях в IT та поділився порадами. Разом з Анною Мамаєвою (Delivery-менеджер) та Остапом Гулько (бізнес-аналітик) Олексій увійшов до складу журі, котре визначало команду-переможця. Серед 12 запропонованих учасниками ідей методом відкритого голосування обрали чотири. Саме над їхньої реалізацією учасники працювали 2 дні.

На розсуд журі подали такі проекти:

 • Команда SDM представила прототип екзоскелету для людей, що пережили інсульт. У ньому до неробочої кінцівки людини прикріпляється прототип, нейроелектронний інфтерфейс та VR-окуляри. Коли людина хоче підняти руку і мозок отримує відповідний сигнал, інтерфейс його зчитує та передає в VR-окуляри, екзоскелет та датчик на руці. У зображенні окулярів рука підіймається, дія дублюється екзоскелетом, і, як наслідок руху, до датчика підводиться струм, який напружує м’язи людини.  
 • Команда Simpson розробила ідею сміттєвого баку для АЗС, який буде нараховувати бали за сміття. Скануючи бонусні картки перед сміттєвими баками, люди зможуть отримувати призові бали за вагу викинутого сміття. Зібраними балами можна буде розраховуватись на АЗС та інших точках, з якими буде укладено договір.  
 •  
 • Команда Brainers запропонувала розроблений датчик контролю наповнення сміттєвого баку. Пристрій кріпиться на кришку сміттєвих баків і у встановлений час передає інформацію про заповнення баку на сервер компанії, що займається вивезенням сміття. Це дозволить оптимізувати маршрути водіїв сміттєзбиральної техніки та запобігти завалам біля житлових будинків.  
 •  
 • Найкреативнішою, на думку більшості глядачів, була презентація команди Eco-Hunters. Рішення учасників цієї команди допоможе не тільки покращити екологічний стан міста, а й вирішити стару як світ проблему «Хто в сім’ї має виносити сміття?». Адже згідно з мобільною аплікацією, яку розробила команда, щоразу, надсилаючи фотопідтвердження викинутого сміттєвого пакету, ти отримуєш бали, які можеш обміняти на товари і послуги партнерів.  

Переможці ̶ команда Brainers ̶ отримали стипендії на навчання на курсі Shaping the Future 1.0.

Остап Гулько (бізнес-аналітик DataArt Lviv): «Чотири роки тому, коли я ще навчався в Іспанії на програмі MBA, я часто ходив на батли пітчів від студентів. Мені завжди було цікаво спостерігати за тим, як команди намагаються продати свої ідеї. Тому я з задоволенням спробував себе в ролі журі еко-хакатону. Скажу, що ми оцінювали проекти по-дорослому, з фідбеками та рекомендаціями на рівні маститих венчурних інвесторів».

Фото: flickr.com.

 • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
  18 листопада
 • Україна, Remote.UA; Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
  1 липня
 • Україна, Дніпро; Україна, Київ; Україна, Львів; Україна, Одеса; Україна, Харків; Україна, Херсон
  25 червня
 • Україна, Одеса
  25 червня