Як стати PM: 6 безкоштовних онлайн-курсів проджект-менеджменту від топових вишів США та Великобританії

Як стати PM: 6 безкоштовних онлайн-курсів проджект-менеджменту від топових вишів США та Великобританії
Робота менеджера проекту мало схожа на те, до чого звикли розробники чи QA-інженери, і позиція PM — швидше крок у бік, ніж обов'язковий етап кар'єри будь-якого IT-фахівця. Управління проектами вимагає специфічних знань — яких саме, розповідають викладачі провідних університетів. Курси з нашої добірки допоможуть розібратися, чи підходить ця робота особисто вам, або розвинути професійні навички, якщо вибір уже зроблено.

Усі лекції безкоштовні, деякі програми дозволяють безкоштовно отримати і сертифікат, який можна прикласти до резюме. І звичайно, будь-який з курсів допоможе зміцнити навичку сприйняття англійської на слух і поповнити словниковий запас професійною лексикою.

Project Management: The Basics for Success від Каліфорнійського університету

Тривалість: 8 годин

Рівень: початковий

Сертифікат: безкоштовно в разі проходження курсу за 7 днів

Основи проджект-менеджменту і тим-лідерства в одному курсі з безкоштовним сертифікатом від Каліфорнійського університету! За вісім годин ви дізнаєтеся про етапи життєвого циклу проекту, моніторинг, контроль роботи й оцінку прогресу, познайомитеся з інструментами ефективної комунікації, методами розвитку команди та підвищення її продуктивності. Щоб отримати сертифікат безкоштовно, потрібно пройти курс протягом семи днів, поки діє Free trial. З огляду на тривалість занять, це цілком реально.

Foundations of Project Management від Університету Ковентрі

Тривалість: 2 тижні, 3 години на тиждень

Рівень: початковий

Сертифікат: $74

Що таке проектний менеджмент? Які основні концепції управління проектами та ролі проджект-менеджера? Які фактори й обмеження впливають на стан проекту? Лектор британського Університету Ковентрі Денніс Чепмен відповість на ці та інші запитання, а також розповість про можливості професійного розвитку для PM-початківців.

Project Management Principles and Practices від Каліфорнійського університету

Тривалість: 5 місяців, 1 година на тиждень

Рівень: початковий/середній

Сертифікат і перевірка практичних завдань: $49 на місяць / $399 на рік (підписка на Coursera)

Після вивчення основ Каліфорнійський університет пропонує заглибитись у проджект-менеджмент. Цю практичну програму викладачі рекомендують не лише новачкам, а й тим, хто вже працює PM. Прокачайте навички ефективного планування та управління розробкою проекту, розподілу ресурсів, управління ризиками, дотримання дедлайнів і бюджетів без шкоди для фінального результату.

Програма складається з чотирьох курсів:

  1. Initiating and Planning Projects,
  2. Budgeting and Scheduling Projects,
  3. Managing Project Risks and Changes,
  4. Project Management Project.

Щоб отримати безкоштовний доступ до теоретичної частини, переходьте на сторінку кожного курсу, натискайте Enroll for Free та вибирайте опцію Audit внизу спливаючого вікна. Або встигніть пройти 20-годинну програму за сім днів та отримайте сертифікат безкоштовно.

IT Project Management від Вашингтонського університету

Тривалість: 5 місяців, 2–5 годин на тиждень

Рівень: початковий/середній

Сертифікат і перевірка практичних завдань: $537

Вашингтонський університет підготував програму для IT-фахівців, які планують змінити кваліфікацію, та менеджерів, які бажають вдосконалити свої навички. Викладачі вишу познайомлять вас з основами та методами управління проектами в IT, розкажуть про ключові навички PM і менеджменті розподілених команд.

Програма складається з трьох курсів:

  1. Strategic Applications of IT Project & Program Management,
  2. Portfolio Management, Governance, & the PMO,
  3. Leadership and Management for PM Practitioners in IT.

Щоб отримати безкоштовний доступ до програми, переходьте на сторінку кожного курсу, подавайте заявку та вибирайте опцію Audit.

Engineering Project Management від Університету Райса

Тривалість: 4 місяці, 4 години на тиждень

Рівень: початковий/середній

Сертифікат і перевірка практичних завдань: $49 на місяць / $399 на рік (підписка на Coursera)

Університет Райса пропонує IT-фахівцям програму, присвячену основам проджект-менеджменту. Ви отримаєте набір інструментів для успішного управління проектом: розробки плану, статуту, графіка реалізації та бюджету проекту, організації роботи команди, управління ресурсами, змінами та ризиками, контролю якості результатів.

Програма складається з трьох курсів:

  1. Strategic Applications of IT Project & Program Management,
  2. Portfolio Management, Governance, & the PMO,
  3. Leadership and Management for PM Practitioners in IT.

Щоб отримати безкоштовний доступ до теоретичної частини, переходьте на сторінку кожного курсу, натискайте Enroll for Free та вибирайте опцію Audit внизу спливаючого вікна.

International Project Management від Рочестерського технологічного інституту

Тривалість: 10 тижнів, 8–12 годин на тиждень

Рівень: просунутий

Сертифікат: $299

Рочестерський технологічний інститут пропонує поглиблений курс управління міжнародними проектами, який підійде не лише початківцям, а й досвідченим PM. На прикладі практичних кейсів викладачі вишу розбирають вплив на проект культури, мов і релігій, нормативних і юридичних практик, рівня технологічного розвитку і корупції, гендерних та етичних нюансів, часових поясів, політичного контексту різних країн. Ви дізнаєтесь, як ефективно управляти розподіленими командами та які інструменти використовувати для підвищення їхньої продуктивності.